Sıkça Sorulan Sorular

Siparişlerinize eklemek istediğiniz notları, ürünleri sepete ekledikten sonra sepette bulunan siparişe özel talimatlar kutucuğuna yazmanız gerekmektedir. Ayrıca kişiye özel ürünlerde de vereceğiniz isim, harf, sayı gibi kişiselleştirmeleri de bu kutucuğa yazmanız gerekmektedir. 
Yurtiçi kargo ile gönderim sağlamaktayız. Ürününüz kargoya verildikten sonra tarafınıza e-posta gönderilecektir. Olası bir aksilik durumunda whatsapp hattımız üzerinden veya çeşitli sosyal medya hesaplarımızdan 7/24 dönüş sağlanmaktadır.
Sertifika

Tüm pırlanta mücevherlerimiz Medusa Atelier pırlanta sertifikasına sahiptir.

Güvenli Alışveriş

Kredi kartı bilgileriniz SSL ile şifrelenerek bankanıza iletilir. Kart bilgileriniz saklanmaz veya görüntülenemez.

Ücretsiz ve Sigortalı Kargo

Siparişiniz sigortalı olarak kamera kayıtları altında kargo firmasına teslim edilmektedir. Siparişiniz size ulaşıncaya kadar Medusa Atelier güvencesindedir.

Bakım Garanti

Satın aldığınız tüm mücevherler ömür boyu bakım garantisindedir.

Koşulsuz İade ve Değişim

10 gün içinde koşulsuz iade ve değişim yapabilirsiniz.

Müşteri Memnuniyeti

Güven en önemli değerlerimizdendir. Alışverişinizi %100 memnuniyetle tamamlamanız Medusa Atelier'in size verdiği güven sözüdür.

 

925 AYAR GÜMÜŞ HAKKINDA:

925 ayar gümüş bahsedilen nesnedeki gümüş oranını belirtir. Bir takı 925 ayar gümüş olması 0.925 oranında gümüş, 0.075 oranında alaşım olduğu anlamına gelir. Yani 1 kilogram olan bir takıda 925 gram saf gümüş, 75 gram alaşım vardır.

Gümüşün gerçek olduğunu nasıl anlaşılır?

Elimize beyaz bir yumuşak bez alıp gümüş kolye veya takıyı nazikçe ovalarsak elimizde ki beyaz bezin lekelendiğini görürüz.

Gümüş kolye veya gümüş takılarınız zamanla kararıyorsa endişelenecek bir durum yoktur aslında çünkü gerçek gümüş hava ile aynı ortamda kaldığı sürece oksitlenir yani kararır.

KULLANIM ÖNERİLERİ:

Bir kişiye özel tasarım markası olan Medusa Atelier satın aldığınız özel tasarım gümüş takılarınızı uzun süre aynı kalite ve şıklıkla kullanmanız için siz değerli müşterilerine bazı kullanım önerileri sunmaktadır.

  • Medusa Atelier ürünlerini özel kutularında muhafaza ediniz.
  • Kimyasal (kolonya, parfüm, dezenfektan, temizlik ürünleri, alkol vs) maddelerinden uzak tutunuz.
  • Ateşe sokmayınız.
  • Darbelere karşı koruyunuz
  • Lütfen diş macunu, kül vb.gibi kulaktan dolma bilgilerle ürününüzü temizleyerek takınızı bozmayınız.

İADE KOŞULLARI:

Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün eksik veya hatalı çıkması halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 24 - 48 saat içerisinde bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Hatalı ürün kargo tarafından elimize ulaştığı zaman hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. Kusurlu ürün dışında satın almış olduğunuz ürünü/ürünleri, on (10) gün içinde tüm evrak ve materyalleri eksiksiz olacak şekilde iade edebilirsiniz. Ambalajı olmayan, uzun süre kullanılmış ve iade süresini doldurmuş ürün/ürünler kesinlikle iade alınmamaktadır. Küpelerde hijyen gereği ile iade ve değişim bulunmamaktadır.

İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren Tüketici’den kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma, hasar ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren Tüketici’ye aittir.

Kişiye özel tasarlanan ürünler ( isim, tarih, sayı, kişinin yüzük ölçüsüne göre üretile yüzükler, müşterilerimizin yaptırdığı özel tasarımlar) ve Pırlanta taş işlemeli altın / gümüş kategorisindeki tasarım ürünlerin iade veya değişimi bulunmamaktadır.

İade edilecek ürün/ürünlerin bize ulaşmasını takip eden 10 gün içinde ürün bedeli Tüketici’ye iade edilir.